• Svět knihy 2024
  Nakladatelství Historický ústav Vás srdečně zve ke svému stánku na knižním veletrhu Svět knihy 2024, který se bude konat od 23. do 26. května na Výstavišti Praha Holešovice.
  Prohlédnout
 • Věnná města českých královen (dotisk 2024)
  Eva Semotanová, Josef Žemlička a kol.
  Dotisk úspěšné monografie, která se zabývá mnoha problémy a otázkami úzce souvisejícími se vznikem a vývojem fenoménu věnných měst.
  Prohlédnout
 • Aktuální otázky výzkumu dějin a kultury východní Evropy
  Radomír Vlček a kol.
  Kolektivní monografie se v osmi kapitolách věnuje vybraným okruhům českých a slovenských bádání o dějinách a kultuře východní Evropy ve vztahu k českému, případně československému dějinnému prostoru.
  Prohlédnout
 • Dvory a rezidence v proměnách času
  Dana Dvořáčková-Malá, Jan Zelenka, František Záruba a kol.
  Novinka ediční řady Monografie vychází u příležitosti desetiletého výročí činnosti Výzkumného centra Dvory a rezidence ve středověku.
  Prohlédnout
 • Babičky očima vnoučat
  Jana Losová, Vojtěch Kessler, Veronika Kršková (edd.).
  Nejnovější svazek ediční řady Dějiny všedního dne. Ze sbírky Databáze dějin všedního dne bylo pro publikaci vybráno 27 nejzajímavějších vyprávění o babičkách z předminulého, minulého a počátku tohoto století.
  Prohlédnout

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací